INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA WNIOSKU
STARTUPOLIS_REGULAMIN PLATFORMY STARTOWEJ MAZOVIAN STARTUPPOLIS
1_STARTUPOLIS_ZAL NR 1 DO REGULAMINU UMOWA INKUBACYJNA Z KOMPONENTEM GRANTOWYM
2_StartUPolis_ZAL-NR-2-DO-REGU-PS-KARTA-OCENY-FORM_zm_03.10.2024
3_STARTUPOLIS_ZAL-NR-3-DO-REG-PS-KARTA-OCENY-MERYT-I-STOPNIA_zm.03.10.2024
4_StartUPolis_ZAL-NR-4-DO-REG-KARTA-OCENY-MERYT-II-STOPNIA_03.10.204
5A_StartUPolis_ZAL NR 5A DO REGULAMINU PS OPINIA MI Z INKUBACJI
5B_StartUPolis_ZAL NR 5B DO REGULAMINU PS KARTA REKOMENDACJI DO PARP
Wyniki oceny formalnej - RUNDA II
Wyniki II oceny merytorycznej - RUNDA I
Wyniki I oceny merytorycznej - RUNDA I
OCENA I MERYTORYCZNA
/aktualizacja 19.07.2024/
OCENA I MERYTORYCZNA – oceny częściowe
/opublikowano 24.07.2024/
Wyniki oceny formalnej - RUNDA I
Często zadawane pytania
Orientacyjny okres procesu oceny, paneli ekspertów, zakładania spółek i zawierania umów w przypadku I rundy naborów potrwa do 30.09.2024. Orientacyjny okres inkubacji, w którym spółki będą mogły korzystać z usług oferowanych przez Platformę Mazovian StartUPolis to 01.10.2024 – 07.02.2025. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie internetowej projektu.
W skład spółki powinni wchodzić wszyscy pomysłodawcy ujęci we wniosku aplikacyjnym. Natomiast nie wszyscy członkowie zespołu realizującego projekt muszą być pomysłodawcą i nie muszą wchodzić w skład spółki.
Udziałowcami spółki mogą być tylko osoby uwzględnione we wniosku aplikacyjnym do Platformy Startowej. Natomiast możliwe jest angażowanie innych osób fizycznych do zespołu projektowego niż określone we wniosku ale tylko w uzasadnionych przypadkach oraz tylko za uprzednią zgodą Animatora. Brak uzyskania takiej zgody może stanowić podstawę do odmowy zawarcia umowy inkubacji.
Wspólnicy startupu to wszyscy pomysłodawcy ujęci we wniosku aplikacyjnym. Natomiast zespół realizujący projekt to członkowie nowoutworzonej spółki.
Przede wszystkim do platformy nie może być zgłoszony pomysł biznesowy, który stanowi przedmiot prowadzonej działalności gospodarczej Pomysłodawcy lub członka zespołu Pomysłodawcy. Ponadto Pomysłodawca musi spełnić wymogi formalne określone w § 3 ust. 5 Regulaminu Projektu Platforma Startowa – Centralny Akcelerator Innowacji „Mazovian StartUPolis”.
Do udziału w projekcie może aplikować osoba fizyczna lub zespół składający się z osób fizycznych posiadający Pomysł biznesowy mający charakter innowacji produktowej na poziomie co najmniej krajowym. Ponadto Pomysłodawca musi spełnić wymogi formalne określone w § 3 ust. 5 Regulaminu Projektu Platforma Startowa – Centralny Akcelerator Innowacji „Mazovian StartUPolis”
Do platformy można zgłosić każdy pomysł biznesowy, który nie stanowi przedmiotu prowadzonej działalności gospodarczej Pomysłodawcy lub członka zespołu Pomysłodawcy. Jeśli zgłoszony pomysł wpisuje się w jedną z branż: Produkcja maszyn i urządzeń, Energia, Ekologia, w tym budownictwo ekologiczne, Żywność i przemysł rolno-spożywczy, to podczas oceny otrzyma dodatkowe punkty.
Program inkubacji prowadzony będzie zarówno stacjonarnie jak i w formule on-line, z wykorzystaniem środków zdalnej komunikacji. Większość spotkań i szkoleń odbywać się będzie w formie zdalnej. Natomiast Startup zobowiązany jest do wzięcia udziału w stacjonarnych wydarzeniach przewidzianych w projekcie, takich jak Demo Day czy Boot Camp oraz w innym wydarzeniu związanym z realizacją projektu pod warunkiem zaproszenia ze strony Animatora. We wszystkich spotkaniach powinni uczestniczyć Pomysłodawcy, natomiast pozostali członkowie zespołu w miarę możliwości i potrzeb.
Do składanego wniosku należy dołączyć prezentację pomysłu biznesowego, w którym przedstawiony zostanie pomysł biznesowy uwzględniający jego najważniejsze cechy – jest to dokument obligatoryjny. Rozmiar załącznika nie powinien przekraczać 15 MB, a jego szablon jest dowolny.
Do platformy można zgłosić każdy pomysł biznesowy, który nie stanowi przedmiotu prowadzonej działalności gospodarczej Pomysłodawcy lub członka zespołu Pomysłodawcy.
Średnia wartość pojedynczego grantu dla Startupu wynosi 28 000 PLN netto bez podatku VAT (który jest wydatkiem niekwalifikowalnym). Grant może być przeznaczony na sfinansowanie usług niedostępnych w ramach partnerstwa, służących opracowaniu MVP (Minimum Viable Product – pierwsza wersja produktu o minimalnej koniecznej funkcjonalności, która może zostać zaoferowana klientom) lub rozwojowi pomysłu biznesowego. Wypłata grantu, co do zasady, uwarunkowana jest realizacją kamieni milowych określonych w IPI (indywidualny Plan Inkubacji – plan rozwoju innowacyjnego pomysłu zawierający zestawienie usług podstawowych i specjalistycznych dopasowanych do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa typu startup oraz określający wysokość grantu i jego przeznaczenie), pozytywną rekomendacją Menadżera Inkubacji dotyczącą m.in. dotychczasowego zaangażowania Startupu, zasadnością wydatku oraz zgodnością z celami inkubacji. Wysokość grantu nie jest równa całkowitej sumie finansowania. Całkowita suma finansowania zawiera również wartość wyświadczonych na rzecz startupu usług specjalistycznych i podstawowych.
Tak, w rozwój pomysłu można inwestować środki z innych źródeł. Natomiast niedozwolone jest podwójne finansowanie wydatków.
Startup jest zobowiązany wydatkować grant zgodnie z budżetem komponentu grantowego, określonym w Indywidualnym Planie Inkubacji (IPI), w szczególności na sfinansowanie budowy/ opracowania MVP (Minimum Viable Product) lub na inne usługi niezbędne do realizacji Programu inkubacji a niedostępne w ramach zasobów wewnętrznych Partnerów. Startup nie może przeznaczać otrzymanego grantu na cele inne niż związane z rozwojem prowadzonego pomysłu biznesowego, w szczególności na tymczasowe finansowanie swojej podstawowej działalności, np. startup nie może rozliczyć kosztów administracyjnych związanych z wdrażaniem grantu. Grant nie może zostać przeznaczony na finansowanie podstawowej obsługi działalności przedsiębiorstwa Startupu – takich jak m.in.: zakup materiałów biurowych, komputerów, koszty usług telekomunikacyjnych, podstawowego oprogramowania biurowego oraz kosztów określonych w Podrozdziale 2.3 Wytycznych dotyczących kwalifikowalności wydatków na lata 2021-2027.
Średnia wartość pojedynczego grantu dla Startupu wynosi 28 000 PLN netto bez podatku VAT, który jest wydatkiem niekwalifikowalnym.
Aby móc wziąć udział w programie inkubacji, spółka musi zostać zarejestrowana i wykonywać swoją działalność na terytorium Polski Wschodniej, tj. województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko mazurskiego, mazowieckiego (z wyłączeniem regionu warszawskiego stołecznego: m. st. Warszawa oraz powiaty: grodziski, legionowski, miński, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński).
Każdy Pomysłodawca może zgłosić do Projektu nieograniczoną liczbę Pomysłów biznesowych do oceny, niemniej jednak tylko jeden z nich może zostać zakwalifikowany do etapu inkubacji w danej rundzie inkubacyjnej. W przypadku, kiedy więcej niż jeden z Pomysłów biznesowych Pomysłodawcy w danej rundzie inkubacyjnej dostanie się do etapu I oceny merytorycznej, wówczas Panel ekspertów wskaże do kolejnego etapu maksymalnie jeden Pomysł biznesowy danego pomysłodawcy. Do etapu II oceny merytorycznej w danej rundzie inkubacyjnej może przejść tylko jeden projekt Pomysłodawcy
Obejrzyj zapis konferencji inaugurującej projekt
INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA WNIOSKU
STARTUPOLIS_REGULAMIN PLATFORMY STARTOWEJ MAZOVIAN STARTUPPOLIS
1_STARTUPOLIS_ZAL NR 1 DO REGULAMINU UMOWA INKUBACYJNA Z KOMPONENTEM GRANTOWYM
2_StartUPolis_ZAL NR 2 DO REGULAMINU PS KARTA OCENY FORMALNEJ_13.06
3_STARTUPOLIS_ZAL NR 3 DO REGULAMINU PS KARTA OCENY MERYTORYCZNEJ I STOPNIA
4_StartUPolis_ZAL NR 4 DO REGULAMINU PS KARTA OCENY MERYTORYCZNEJ II STOPNIA_13.06
5A_StartUPolis_ZAL NR 5A DO REGULAMINU PS OPINIA MI Z INKUBACJI
5B_StartUPolis_ZAL NR 5B DO REGULAMINU PS KARTA REKOMENDACJI DO PARP